blokSeniorki Sparty poniosły kolejną ligową porażkę. Choć wynik 3:0 dla Nike Węgrów na to nie wskazuje, derbowe spotkanie mazowieckich ekip było pełne emocji, walki i zwrotów akcji.

Spotkanie Nike Węgrów ze Spartą Warszawa rozpoczęło się od prostych błędów podopiecznych trenera Roberta Kupisza i prowadzenia gości 4:0. Węgrowianki szybko jednak wróciły do gry, wyrównując na 5:5 po skutecznym bloku na Barbarze Adamskiej. Siatkarki ze stolicy dzięki dobrej grze Marceliny Nowak znów jednak uzyskały kilkupunktowe prowadzenie i przy stanie 16:13 dla przyjezdnych trener Kupisz wykorzystał drugą przerwę w tym secie. Gospodynie odrabiały straty, by znów przegrać kilka wymian z rzędu. Gdy po błędzie Marty Gurtowskkiej było już 24:21 dla Sparty, wydawało się, że nikt nie zabierze warszawiankom wygranej. A jednak… Gospodynie, wykorzystując błędy rywalek, doprowadziły do wyrównania, a w końcówce dzięki między innymi doświadczeniu Marleny Mieszały wygrały pierwszego seta 28:26.

W drugiej partii znów pierwsza do głosu doszła Sparta, która po ataku Marceliny Nowak prowadziła już 5:1. Po asie serwisowym Nowak było już 8:3 dla warszawianek i trener Kupisz zdecydował się przerwać grę. Po przerwie węgrowianki spokojnie i systematycznie zaczęły odrabiać straty, a po błędzie Ewy Cabajewskiej był już remis 11:11. Coraz skuteczniejszy był blok Nike i gospodynie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Spartanki zaczęły popełniać proste błędy i po asie Beaty Mielczarek było już 22:16 dla Nike. W końcówce przyjezdne jeszcze próbowały walczyć, ale przegrały ostatecznie do 21 i było już 2:0 dla gospodyń.

Po wyrównanym początku trzeciego seta znów spartanki zdołały wypracować sobie kilkupunktową przewagę. Po autowym ataku Gabrieli Borawskiej Nike przegrywała 10:14. Znów świetnie w ataku spisywała się Marcelina Nowak, podopieczne trener Agaty Szustowicz w pewnym momencie prowadziły już 18:13 i… podobnie jak w dwóch poprzednich partiach roztrwoniły swoją przewagę. Proste błędy i nieporozumienia po stronie rywalek węgrowianki wykorzystywały bezlitośnie i po asie serwisowym Marty Gurtowskiej doprowadziły do remisu 22:22. W końcówce Nowak została zablokowana, Gurtowska znów zdobyła punkt z zagrywki i Nike miała piłkę meczową. Warszawianki obroniły się jeszcze punktowym atakiem Nowak, po chwili jednak skuteczne zbicie Małgorzaty Zaciek zakończyło spotkanie wygraną Nike.

Nike Węgrów – Sparta Warszawa 3:0 (28:26, 25:21, 25:23)

Sparta: Cabajewska, Nowak, Tekiel, Adamska, Cieśnik, Gancarz, Kucińska (libero) oraz Mazur, Pilarek, Banasiak.