kuciapaJeszcze w sobotę pisaliśmy o wyśmienitym występie Zuzanny Kucińskiej w meczu II ligi seniorek z Volleyem Płock. Dziś piszemy o dużym transferze z udziałem tej zawodniczki.

Bardzo dobre występy na drugoligowych parkietach w bieżącej, a także ubiegłorocznej edycji rozgrywek, zostały dostrzeżone. Libero ESPES Sparty resztę sezonu spędzi w Pile, gdzie będzie bronić barw dziewiątej ekipy ORLEN Ligi: PTPS. Szansę debiutu może otrzymać już w niedzielę 4 grudnia, kiedy pilanki będą podejmować na własnym parkiecie beniaminka z Torunia.

-Obserwowaliśmy postępy Kucińskiej od początku sezonu i uznaliśmy, że zasługuje na swoją szansę – powiedział trener PTPS-u Jacek Pasiński (który miał już okazję pracować ze swoją nową libero w Sparcie – przyp. red.) – Była wyróżniającą się postacią w grze defensywnej Sparty. Bardzo się cieszę z naszego nowego nabytku.

pasinski_kucinska

22-letnia Kucińska to wychowanka warszawskiej Sparty, w której spędziła osiem lat. Obok wciąż grającej w barwach stołecznego klubu Klaudii Jankowskiej była najdłużej związaną z nim zawodniczką. W sezonie 2015/16 łączyła grę w drugoligowej ESPES Sparcie z występami w Młodej Lidze w barwach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

-Podchodzę do nowego wyzwania z dużą radością i ciekawością, ale również pokorą – mówi Kucińska – Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie przeskok aż o dwie klasy rozgrywkowe i jestem świadoma kolosalnych różnic. Niemniej, wierzę, że uda się mi przystosować i dam z siebie wszystko, by nowa drużyna miała ze mnie jak największy pożytek.

14925552_1130506003697319_3378924656831975032_n

-Swoją ciężką pracą i profesjonalnym podejściem do każdego treningu Zuzia zasłużyła sobie na wyróżnienie, jakim jest gra w ORLEN Lidze – powiedział trener ESPES Sparty Piotr Najmowicz – Jesteśmy z niej wszyscy bardzo dumni i będziemy mocno trzymać kciuki za jej dobre występy w ekstraklasie. Jej brak będzie oczywiście osłabieniem mojego zespołu, jednak wierzę, że zarówno ona, jak i my sobie poradzimy. Będzie to doskonała okazja do wykazania się dla młodszych Spartanek. Przykład Zuzi będzie również dla nich doskonałym przykładem i zastrzykiem motywacji do dalszej ciężkiej pracy.

-Przez te wszystkie lata Sparta stała się moim drugim domem – powiedziała nowa libero PTPS-u – Jestem niezmiernie wdzięczna wszystkim trenerom, z którymi pracowałam, sztabowi i koleżankom. Na wieść o moim transferze wszyscy bardzo mnie wspierali w podjęciu wyzwania wiedząc, jak wielka jest to szansa dla mnie.

fot. M. Cichoń / M. Selerski

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016