Zwyżka formy Sparty

30 stycznia 2018 12:14 | Aktualności

adamDrużyna ESPES Sparty Warszawa ma za sobą udany miesiąc w rozgrywkach II ligi. Pokonaliśmy bardziej doświadczone zespoły Węgrowa, Łasku i Siedlec. Dzięki wygranym awansowaliśmy w ligowej tabeli na ósme miejsce.

Już ostatni mecz poprzedniego roku zapowiadał zwyżkę formy młodych siatkarek z Bielan. Ówczesny lider tabeli – Mazovia Warszawa – musiała mocno się napocić, żeby wygrać 3-1. Ciężka praca na obozie w Warce (27-31 stycznia) zaowocowała wyjazdowym zwycięstwem z Nike Węgrów 3-2. Można powiedzieć, że był to mecz „na przełamanie”. Swój pierwszy mecz od września zagrała, wracająca po kontuzji Julia Dąbrowska i spisała się wzorowo. Wiedzieliśmy, że kolejne wygrane to kwestia czasu.

Po dobrym, ale przegranym w czterech setach meczu w Białymstoku udaliśmy się na kolejne już zgrupowanie do Warki. Tam jako gospodarz podjęliśmy naszego sąsiada w tabeli – Łaskovię Łask. Mimo zwycięstwa 3-0, mecz nie należał do łatwych. Świetne zawody zagrała nasz kapitan Dominika Kozyra, która była pewnym punktem zespołu. Dwa sety wygrane na przewagi, na pewno dodadzą pewności naszym młodym dziewczynom.

Prosto z obozu pojechaliśmy do Siedlec na kolejny ligowy pojedynek. Zagraliśmy naprawdę nieźle i pomimo przestojów wygraliśmy 3-1. Spartanki zagrały z pasją i „boiskowym cwaniactwem”, którego czasem nam brakowało w poprzednich meczach. Sporo do naszej gry wniosła Sylwia Grobys, która w ważnych momentach brała ciężar gry na siebie. Dwa ostatnie punkty w meczu zdobyła, wracająca po blisko dwóch tygodniach przerwy, Zuzanna Jachowska.

Przed nami niemal miesięczna przerwa w rozgrywkach seniorek. Forma idzie w górę, ale walka o spokojne utrzymanie w lidze dopiero się zaczyna!