„Pierwszy krok” – nowy projekt nab0rów do jednego z najbardziej utytułowanych, młodzieżowych klubów siatkarskich w Polsce – MUKS Sparta Warszawa. Celem naszego klubu jest:

o   wychowywanie poprzez sport;

o   promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia od najmłodszych lat ze szczególnym uwzględnieniem walorów piłki siatkowej;

o   przeciwdziałanie zagrożeniom patologicznych wśród najmłodszych;

o   wdrażanie dzieci i młodzież do współdziałania zespołowego;

o   propagowanie idei olimpizmu i zasad fair-play wśród uczestników;

o   promowanie piłki siatkowej;

12607334_1040941355944455_1112395048_n
„Pierwszy krok” skierowany jest do najmłodszych sportowców. Zachęcamy wszystkie dziewczęta z roczników 2004 i młodszych, które zaczynają swoją przygodę z piłką siatkową, na nasze zajęcia. Zapewniamy rodzinną atmosferę i treningi pod okiem wykwalifikowanych szkoleniowców. Trenerami grup naborowych są:

Dorota Świeniewcz – dwukrotna, złota medalista mistrzostw Europy. Najlepsza zawodniczka Europy 2005 roku, zdobywczyni wielu medali na arenie międzynarodowej. W reprezentacji Polski zagrała 325 oficjalnych spotkań. Za swoje osiągnięcia uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Miłosz Piersa – mgr. AWF w Warszawie, wychowanek 1-ligowego Pekpol’u Ostrołęka, trener piłki siatkowej II klasy, instruktor Pilates, dyplomowany trener Core & Stability


Zajęcia roczników 2004-2005 odbywają się w każdą środę oraz piątek o godzinie 16.30.

Zajęcia roczników 2006 i młodszych odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek o godzinie 16.30.

Kontakt telefoniczny: 792-455-046 trener Miłosz Piersa

Kontakt mailowy: kontakt@spartawarszawa.pl

Kontakt Facebook: https://www.facebook.com/SpartaWarszawa/

Czytaj dalej

nowe logoMiło nam poinformować, że drużyna kadetek, prowadzona przez trener Dorotę Świeniewicz ma nowego kapitana. Zespół jednogłośnie wybrał na tę zaszczytną funkcję przyjmującą, Adriannę Słomińską.–Rola kapitana jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Trenerka i koleżanki z drużyny zaufały mi i zrobię wszystko, żeby ich nie zawieść. Będę się starała przede wszystkim tworzyć dobrą atmosferę w drużynie i pomagać w funkcjonowaniu zespołu. Mam nadzieję, że będzie to widoczne na boisku jak i poza nim – powiedziała.

Świetny wybór, gratulujemy!

Czytaj dalej

feliksZuzanna Feliksiak została nowym kapitanem drużyny młodziczek.- Czuje się zaszczycona z powierzonej mi roli kapitana zespołu. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to wyróżnienie ale jednocześnie duża odpowiedzialność. Zrobię wszystko aby wywiązać się z tej funkcji jak najlepiej. Chciałabym abyśmy tworzyły zgrany i mocny zespół. Postaram się żeby dobra atmosfera w drużynie przekładała się na zadowalające wyniki sportowe. – powiedziała młoda rozgrywająca Sparty Warszawa. Trzymamy za słowo Feliks!

Czytaj dalej

Spartanki zagrają w I lidze

4 września 2017 13:36 | Aktualności

nowe logoMimo braku awansu juniorek do czołowej ósemki w kraju, poprzedni sezon pokazał, że młode zawodniczki Sparty zanotowały sportowy awans. Siatkarki stanowiące trzon zeszłorocznego zespołu, znalazły się bowiem w kręgu zainteresowań wielu pierwszoligowych klubów.

Aż dwie nasze dziewczyny  – Dominika Kęsik i Kamila Dyduła – znalazły się w AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, którego aspiracje są bardzo wysokie. Była kapitan Izabela Matyszczak trafiła do Jedynki Tarnów, natomiast Aleksandra Bator reprezentować będzie E. L’eclerc Radomke Radom. Do Jokera Mekro Świecie przeniosła się z kolei Marta Krajewska. – Sparta Warszawa to klub, który zainteresował się moją dalszą karierą po zakończeniu wieku juniorki. Wykazał wielką chęć pomocy w poszukiwaniu nowego klubu. Jestem wdzięczna za wykazaną inicjatywę – powiedziała była już rozgrywająca naszego klubu.

krajewska

W pierwszej lidze wystąpią też ich nieco starsze siatkarki. Do potentata, jakim niewątpliwie jest Wisła Warszawa, przeniosła się z ekstraklasowej Piły Zuzanna Kucińska. Swoją karierę w Świeciu będzie kontynuowała Marta Duda, a najwięcej naszych zawodniczek zagra w tym roku w stołecznym AWFie – Agata Baranowska, Anna Widera i Ewa Krzysztoń.

images

Warto dodać, że nasze byłe siatkarki, które reprezentowały nasz klub w kategoriach młodzieżowych,  zagrają na parkietach Orlen Ligi. Ewelina Polak po latach spędzonych w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przeniosła się do wicemistrza Polski – Budowlanych Łódź.
Inna eks-spartanka Aleksandra Sikorska kolejny rok spędzi w MKS Dąbrowa Górnicza. Ewa Śliwińska zagra w Lidze Mistrzyń w barwach Developresu Rzeszów, a Klaudia Alagierska piąty sezon rozgrywać będzie w Legionovii Legionowo. Dołączyła do niej z Atomu Trefl Sopot Beata Mielczarek, która siatkarskie szlify zbierała jeszcze od trenera Teofila Czerwińskiego. W podwarszawskej ekipie zagra też libero Adriana Adamek. Legionowo na Muszynę zamieniła z kolei Monika Bociek. Warto dodać, że Alagierska jak i Bociek zagrają w nadchodzących Mistrzostwach Europy Kobiet.

Dziewczyny, jesteśmy z Was dumni!

Czytaj dalej

relax Już jutro młodziczki trenera Adama Adamka wystąpią w turnieju  w podwarszawskim Nadarzynie. Nasze dziewczęta zmierzą się z rówieśniczkami z Płocka, Tomaszowa Mazowieckiego oraz gospodyniami. Zapraszamy do kibicowania: Gimnazjum im.Św. Jana Pawła II w Nadarzynie ul. Żółwińska 41. Trzymamy kciuki!

Czytaj dalej

Nowa kapitan Sparty Warszawa

1 września 2017 16:01 | Aktualności

img_0598Drugoligowa drużyna ESPES Sparta Warszawa ma nowego kapitana. W poprzednich sezonach funkcję tę sprawowała Izabela Matyszczak, która obecnie jest zawodniczką UKS Jedynki Tarnów – beniaminka I ligi. Jej następczynią została niespełna osiemnastoletnia przyjmująca – Dominika Kozyra.

- Powierzona mi funkcja kapitana drużyny bardzo mnie ucieszyła, chociaż wiem, z czym się to wiąże. Czuję się doceniona i wyróżniona. Wiem, że właśnie od teraz staję się odpowiedzialna za całą drużynę i za bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem zespołu. Każda zawodniczka ma we mnie wsparcie i może zwrócić się do mnie z każdym problemem. Najważniejsze jest, aby w drużynie panowała dobra atmosfera i każdy ze sobą dobrze się dogadywał  – powiedziała nowa kapitan Sparty Warszawa.

Czytaj dalej

nowe logoDrużyna juniorek, występująca jednocześnie w rozgrywkach drugiej ligi kobiet, zakończyła we wtorek pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu. Po dwóch obozach w Malborku i Warce zespół wraca do Warszawy.
– Obozy przygotowawcze do nowego sezonu, które spędziliśmy w Malborku i w Warce, wiązały się z ciężką pracą i pełnym zaangażowaniem zarówno ze strony zawodniczek jak i trenerów. To na nich doskonaliłyśmy swoją technikę i systemy gry. Było ciężko, ale zdajemy sobie sprawę, że wszystkie ćwiczenia i czas spędzony na sali przybliża nas do drużynowego marzenia, jakim jest awans do pierwszej ligi i złoto w rozgrywkach juniorek  – powiedziała Dominika Kozyra przyjmujaca Sparty.

Pracę na zgrupowaniach chwalił sobie trener warszawskiego zespołu – Robert Strzałkowski.  –Dziewczyny trenowały bardzo solidnie. Dzięki uprzejmości gospodarzy mieliśmy komfortowe warunki pracy i niemal nieograniczony dostęp do obiektów sportowych. Skupiliśmy się głównie na poprawie techniki, ponieważ tutaj  posiadamy największe braki. Sporo czasu poświeciliśmy też szeroko pojętemu przygotowaniu motorycznemu. Krok po kroku chcemy dobrze przygotować się do wymagającego sezonu  – podkreślił nowy trener Sparty.

W najbliższych tygodniach zespół będzie trenował na własnych obiektach na Bielanach. Już niedługo przed drużyną pierwsze mecze kontrolne.

Czytaj dalej

przed hala W dniach 8-20 sierpnia w Biskupcu na Warmii i Mazurach odbył się obóz sportowy młodziczek. Drużyna miała bardzo dobre warunki, zarówno do trenowania jak  i do odpoczynku. Hotel, posiłki oraz piękna hala sportowa były na wysokim poziomie. Ponadto malowniczy krajobraz, jeziora i lasy niewątpliwie sprzyjały budowie atmosfery w zespole.  – Dzięki temu, że dziewczyny dobrze kondycyjnie przygotowały się do obozu podczas wakacji mogliśmy od razu przejść do dość intensywnych treningów. Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonały moje zawodniczki. Mam nadzieję, że jej efekty widać będzie na boisku – powiedział Adam Adamek, trener młodziczek.

Dzięki swojej dobrej postawie, kilka dziewcząt wzięło również udział w zgrupowaniu kadetek, które miało miejsce w Warce w dniach 22-29 sierpnia. Tam też młode spartanki pod okiem trener Doroty Świeniewicz mogły szlifować swoje siatkarskie umiejętności.

– Chciałbym bardzo podziękować burmistrzowi Miasta Biskupiec – Kamilowi Kozłowskiemu za udostępnienie Hali Sportowej oraz Wojciechowi Łukasikowi – managerowi Hoteliku Atelier w Biskupcu za wspaniałą organizację, gościnność oraz bardzo dobre posiłki, na które dziewczyny z przyjemnością przychodziły – dodał szkoleniowec.

 

Czytaj dalej

Tydzień otwarty kadetek

30 sierpnia 2017 13:20 | Aktualności, Kadetki

nowe logoJuż w najbliższym tygodniu, tj. od 4 do 8 września w godzinach 16.30-18.00 zapraszamy wszystkie zainteresowane dziewczęta z roczników 2001/2002 na treningi otwarte. Zajęcia odbędą się na hali CRS Bielany na ul. Lindego 20. Zajęcia prowadzi trener Dorota Świeniewicz, była reprezentantka Polski. Serdecznie zapraszamy!

Zgłoszenia prosimy przesyłać również na adres: kontakt@spartawarszawa.pl

 

Czytaj dalej

Obóz kadetki

7 lipca 2017 21:41 | Aktualności

nowe logo

Informacja dla grupy kadetek. Płatności za obozy łącznie 2000 zł:
1150 zł obóz w dniach 8-17 sierpnia Malbork
850 zł obóz w dniach 20-29 sierpnia Warka

Kwotę wpłacamy na konto MUKS Sparta Warszawa tytułem: „Obóz kadetki – imię i nazwisko zawodniczki”.

 

 

MUKS SPARTA WARSZAWA ul. Lindego 20; 01-952 Warszawa
ALIOR BANK: 55 2490 0005 0000 45203944 2527

 

Czytaj dalej
Strona 1 z 6712345...102030...ostatnia »
  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016