Wygrana juniorek z MOSem

Mamy zwycięstwo na inaugurację sezonu 2020/2021 Wygrywamy z MOS Wola II w trzech setach w debiucie juniorek.

Pierwsze piłki należały do drużyny gości, która mocno ryzykowała zagrywką. Po dwóch serwisach „po siatce” Mosowianki wyszły na prowadzenie 4-0. Od tego momentu uspokoiliśmy grę i pewnie wygraliśmy do 14, po czujnej grze na siatce Marii Sawickiej.

Drugi set od początku kontrolowała Sparta. Graliśmy pewnie i spokojnie . Dobre przyjęcie Martyny Rozwadowskiej i Mai Kaczmarczyk pozwoliło na spokojne konstruowanie akcji. As serwisowy, nominalnej libero, Martyny Kruszewskiej pod koniec seta, przypieczętował nasze zwycięstwo do 16.

Trzeci i jak się okazało ostatni set, był nieco nerwowy w naszym wykonaniu. Kilkukrotnie dotknęliśmy siatki w bloku, brakowało komunikacji i pojawiły się drobne problemy z przyjęciem. Gościnność naszych siatkarek doprowadziła do wyrównanej końcówki, którą asem serwisowym zakończyła Małgorzata Kuczyńska.

Nie było to porywające spotkanie w naszym wykonaniu, ale trzeba dodać ze nie mogliśmy skorzystać z dwóch podstawowych rozgrywajacych Tym bardziej wielkie gratulacje dla naszej najmłodszej zawodniczki – Marysi Sawickiej. Półtora miesiąca temu Marysia ze swoimi koleżankami wygrała Mistrzostwa Mazowsza… w kategorii „czwórek”. Wczoraj, prosto z minisiatkowki, przeniosła się na juniorskie granie i poprowadziła naszą grę jako pierwsza rozgrywająca zaledwie po jednym wspólnym treningu. Brawo za charakter Merry. Gratulacje także dla sędziów, którzy mimo długiej przerwy dobrze „gwizdali” dzisiejszy pojedynek.

Sparta: Sawicka, Rozwadowska, Kaczmarczyk, Woźny, Górzawska, Kuczyńska, Sanecka (libero), Kołakowska, Smoleńska, Kruszewska.

Współfinansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy w ramach projektu Sportowa Warszawa.